Пошук:

Інформаційні матеріали з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності

Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від
26.05.2025 № 1/10886-25 «Про надання інформаційних матеріалів з питань
утвердження української національної та громадянської ідентичності».

Обласний етап Всеукраїнського зльоту туристів-краєзнавців

З 11 по  12  червня  2025 р.  в   с. Рибне   Івано-Франківського   району на базі Спортивно-оздоровчого  туристичного центру міжнародного співробітництва дітей та юнацтва Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді відбувся обласний етап Всеукраїнського зльоту туристів-краєзнавців. У ньому взяло участь 40 учасників. Це вже традиційний захід, який проводить обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Відповідно до програми зльоту було проведено конкурси: «Візитка команди»; туристсько-краєзнавча вікторина; захист пошуково-дослідницьких робіт

«Звичаї та обряди у календарному весняному циклі свят», проходження туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту та робота творчих майстерень за гуманітарним та природничим напрямами туристсько-краєзнавчих досліджень.

Переможцями в комплексному заліку стали наступні команди:

І місце – Старунський ліцей Богородчанської селищної ради

 (керівник – Леся ФАФЛЕЙ)

ІІ місце – Олієво-Королівська гімназія Городенківської міської ради

 (керівник – Наталія РОЇК)

ІІІ місце – Акрешорська гімназія Яблуніської селищної ради

(керівник – Іван ПОПОВИЧ)

Обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

5 червня 2025р у с. Саджава Богородчанської територіальної громади Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, відповідно до наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації, проведено обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

 На урочистому відкритті гри учасників привітали отець Володимир – настоятель храму с. Саджава, Коцюбинська Ірина Іванівна –директор Саджавського ліцею Богородчанської селищної ради, Пташник Святослава Зіновіївна начальник відділу освіти, молоді та спорту Богородчанської селищної ради та Косило Михайло Юрійович – директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України.

Участь в обласному етапі гри «Сокіл»(«Джура») взяли 14 роїв з територіальних громад  області.

Головний суддя – Яковчук-Бесараб Валерій Федорович керівник гуртків ОДЦТКУМ.

Учасники гри «Сокіл» («Джура») змагалися у видах та конкурсах:  «Відун», «Стрільба», «Впоряд», «Метання гранати», «Підтягування на перекладині», «Неповний збір та розбір автомата», «Згинання і розгинання рук в упорі на брусах».

Призерами в комплексному заліку стали:

І місце –  рій «Верхнянський сектор» Верхнянського  ліцею Верхнянської сільської ради.;

ІІ місце – рій «Рогатинці» Рогатинського ліцею імені братів Рогатинців Рогатинської міської ради;

ІІІ-місце – рій «Едельвейс» Гутівського ліцею Солотвинської сільської ради.

Вітаємо із Всеукраїнським Днем Краєзнавства!

Для України краєзнавство завжди було не лише міцним фундаментом історичної пам’яті, але й формою самозахисту від ударів долі. Безпрецедентні гоніння української мови й літератури царизмом загрожували українству національною смертю, і тільки самовіддані зусилля кількох поколінь українознавців підтримували в суспільстві інтерес до культури, мови, традицій українського народу. Обстоювати українські національні цінності – і в імперські часи значило свідомо піддавати свою долю неабияким випробуванням.

Україна для краєзнавця – невичерпне джерело творчого натхнення, багатюща скарбниця культурних надбань та історичних пам’яток.

Юні туристи-краєзнавці – майбутні Захисники України

Одним з найефективніших засобів формування української національної ідентичності дітей та юнацтва, є  туристсько-краєзнавча робота та   національно-патріотичного виховання.

8 травня,  у День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, у Саджавському ліцею Богородчанської селищної ради Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з педагогами ліцею організований загальношкільний захід «Юні туристи-краєзнавці – майбутні Захисники України».

На урочистому відкритті учасників благословив настоятель храму Архистратига Михаїла с. Саджави – о. Володимир Петришин та привітав директор ІФОДЦТКУМ, доктор філософії, Заслужений працівник освіти України Михайло Косило.

Програма заходу складалася з:

 краєзнавчих вікторин з  літературного краєзнавства «Творчість заради миру», історичного краєзнавства «Сторінками історії рідного краю», географічного краєзнавства «Мандрівкам належить світ», етнографічного краєзнавства  «Від минулого до сьогодення» та військово-патріотичного напряму  «З Україною в серці», а також  туристської смуги перешкод, змагань зі спортивного орієнтування та конкурсу «Стрільба»

Цікавинкою заходу був  майстер-клас гірського пошуково-рятувального загону. Рятувальники продемонстрували  необхідне спорядження та способи транспортування потерпілого у складних гірських умовах, надання першої домедичної допомоги. Майстер-клас завершився показовим виступом помічника рятувальників – собаки – лабрадора на ім’я Арон котрий рятував людей у С. 

На завершення заходу учні 5-11 класів презентували стін-газети «Творчість заради миру», «Стежками історії рідного краю», «Мандрівкам належить світ», «Від минулого до сьогодення», «Ми майбутні захисники України», «Наша мала Батьківщина», «Я виріс тут і край мені цей рідний».

Підсумком заходу було нагородженням учнів спільними грамотами облдержцентру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Саджавського ліцею. Вчителів було відзначено подяками, а директора ліцею Ірину Іванівну Коцюбинську нагороджено пам’ятною медаллю «80-річчя ІФОДЦТКУМ» Учасники дійства отримали  пам’ятні сувеніри а також туристичний намет для мандрівок ліцеїстів.

Складаємо подяку нашим Збройним силам України за те, що маємо змогу проводити заходи з підростаючим поколінням та жити у вільній країні.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Обласні  змагання з велосипедного туризму серед учнівської молоді

2 травня 2025 року в селищі Богородчани були проведені VІІ обласні змагання з велосипедного туризму серед учнівської молоді.

Захід проводився Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді за сприяння департаменту освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації та Федерації спортивного туризму Івано-Франківської області.

На урочистому відкритті змагань учасників привітали директор Івано-Франківського  обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, доктор філософії, Заслужений працівник освіти України – Косило Михайло Юрійович та начальник  відділу освіти, молоді та спорту Богородчанської селищної ради – Пташник Святослава Зіновіївна

У змаганнях  взяли участь7  команд від територіальних громад нашої області

Програма змагань:

–         змагання на дистанції «Фігурне водіння велосипеда» (ІІ клас дистанції);

–         змагання на дистанції «Велокрос» (ІІ клас дистанції);

–         Змагання на дистанції «Тріал».

         Результати змагань в комплексному заліку:

–         І-ше місце – команда Підгайчиківського ліцею Підгайчиківської сільської ради.  

–         ІІ-ге місце – команда Богородчанського ліцею №2 Богородчанської селищної ради;

–         ІІІ-тє місце –  команда гуртка «Велосипедний туризм» Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Складаємо подяку нашим Збройним силам України за те, що маємо змогу проводити заходи з підростаючим поколінням та жити у вільній країні.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

 

 

 

47-ий обласний зліт-олімпіада юних геологів

24 квітня 2025 року, за сприяння департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Факультетом природничих наук Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проведений 47-ий обласний зліт-олімпіада юних геологів.

         На відкритті заходу юних дослідників нашої області привітали Трубенко Олександр Миколайович – кандидат геологічних наук, доцент, декан Факультету природничих наук, Косило Михайло Юрійович – кандидат педагогічних наук, доктор філософії, Заслужений працівник освіти України,  директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Хомин Володимир Романович – головний суддя зльоту-олімпіади, доктор геологічних наук, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Учнівська молодь Прикарпаття визначала найкращого юного геолога у трьох видах змагань: «Тестування з теорії геології», «Опис зразків мінералів та гірських порід» та «Побудова геологічного розрізу».

         Призерами в комплексному заліку 46-го зльоту-олімпіади юних геологів стали:

І місце – Музичка Іван, учень Городенківськго ліцею імені Антона Крушельницького Городенківської міської ради (керівник – Дубчак Сергій Іванович);

ІІ місце – Вівчарук Ангеліна, учениця Джурівського ліцею Снятинської міської ради (керівник – Чобан Роман Дмитрович);

ІІІ місце – Кокура Максим, учень Джурівського ліцею Снятинської міської ради (керівник – Чобан Роман Дмитрович).

Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді висловлює щиру подяку співорганізаторам змагань, викладачам кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ Факультету природничих наук Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу: Хомину Володимиру Романовичу, Гоптарьовій Наталії Вікторівні, Палійчук Олександрі Володимирівні, Уграк Ліні Василівні, Медвідь Мар’яні Ігорівні та Галіпчак Христині Юріївні.

Складаємо подяку нашим Збройним силам України за те, що маємо змогу проводити заходи з підростаючим поколінням та жити у вільній країні.

Слава Україні!

Героям Слава!

Вітаємо! Дмитра Вороневича

завідувача відділом Івано-Франківського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, з прийняттям великого Таїнства Священства! 6 квітня, у Катедральному соборі Преображення Господнього Коломийської єпархії була звершена Божественна Літургія святителя Василія Великого, яку очолив Високопреосвященний Архієпископ Коломийський і Косівський Юліан. Під час цього благодатного богослужіння відбулося велике Таїнство Священства – рукоположення іподиякона Дмитра Вороневича у сан диякона. Бажаємо Вам добродію Дмитре кріпості духу, чистоти серця, натхнення в кожному слові й ділі та многая і благая літа!

 

Обласний конкурс молодіжних екологічних стартапів

03 квітня 2025 року проведено обласний конкурс молодіжних екологічних стартапів на базі Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (наказ ДОН від 27.02 2025 №112). Участь взяло 9 команд області, які презентували журі екологічні стартапи – інноваційні проєкти, в яких запропоновані креативні рішення місцевих екологічних проблем і які об’єднують мешканців населеного пункту (громади) у зміні ставлення до природи та розширюють межі екологічної стійкості територій. Дякуємо педагогам Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавста учнівської молоді (директор М. Косило) за допомогу в організації та проведенні Конкурсу.

Курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків

Великого значення у роботі щодо формування професійної компетентності керівників гуртків закладів позашкільної освіти  є  процес підвищення кваліфікації, який має свої особливості,обумовлені специфікою тих, хто навчається, — дорослих людей, які мають різний рівень освіти, життєвого та професійного досвіду. Так, з  20 по 31 січня  2025  року в online режимі  Івано-Франківським обласним державним центром  туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проводились курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого, національного та військово-патріотичного напрямів. Пройшли курсову перепідготовку 26  педагогічних працівників з Богородчанської, Верховинської,Дубовецької,Калуської, Коломийської, Косівської,Кутської,  Надвірнянської, Перегінської, Рогатинської, Рожнівської, Рожнятівської, Снятинської Солотвинської територіальних громад , Івано-Франківського обласного  дитячо-юнацького пластового центру та Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молодію Відповідно до навчально-тематичного плану для слухачів проведено навчання з восьми навчальних модулів, зокрема:

– Тенденції розвитку туристсько-краєзнавчої роботи в позашкільній освіти;

– Краєзнавча та пошуково-дослідницька діяльність;

– Методика екскурсійно-краєзнавчої діяльності;

– Музейна педагогіка в закладі освіти;

– Методика  туристсько-краєзнавчої роботи;

– Методика проведення масових туристсько-краєзнавчих заходів: змагань, зльотів, сходжень на вершини;

– Методика проведення спортивних туристських походів;

– Методика екскурсійно-краєзнавчої діяльності

У ході навчання з педагогами області ділилися своїми знаннями, практичним досвідом, методикою організації та проведення заходів з дітьми 14 лекторів, серед яких були  досвідчені педагоги-позашкільники, музейні працівники та науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, які  ознайомили слухачів курсів з нормативною базою позашкільної освіти , поділилися практикою організації та проведення позашкільної діяльності з туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів. Завершились курси тематичною дискусією з пошуку інноваційних методів та форм роботи для творчого, інтелектуального, фізичного, духовного розвитку дітей засобами туристсько-краєзнавчої діяльності, формування національно-патріотичних почуттів, яку провели Оксана Марковецька – методист лабораторії національно патріотичного виховання ІФОІППО та Галина Гафійчук – старший викладач кафедри теорії і методики навчання ІФОІППО.