Пошук:

47-ий обласний зліт-олімпіада юних геологів

24 квітня 2025 року, за сприяння департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Факультетом природничих наук Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проведений 47-ий обласний зліт-олімпіада юних геологів.

         На відкритті заходу юних дослідників нашої області привітали Трубенко Олександр Миколайович – кандидат геологічних наук, доцент, декан Факультету природничих наук, Косило Михайло Юрійович – кандидат педагогічних наук, доктор філософії, Заслужений працівник освіти України,  директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Хомин Володимир Романович – головний суддя зльоту-олімпіади, доктор геологічних наук, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Учнівська молодь Прикарпаття визначала найкращого юного геолога у трьох видах змагань: «Тестування з теорії геології», «Опис зразків мінералів та гірських порід» та «Побудова геологічного розрізу».

         Призерами в комплексному заліку 46-го зльоту-олімпіади юних геологів стали:

І місце – Музичка Іван, учень Городенківськго ліцею імені Антона Крушельницького Городенківської міської ради (керівник – Дубчак Сергій Іванович);

ІІ місце – Вівчарук Ангеліна, учениця Джурівського ліцею Снятинської міської ради (керівник – Чобан Роман Дмитрович);

ІІІ місце – Кокура Максим, учень Джурівського ліцею Снятинської міської ради (керівник – Чобан Роман Дмитрович).

Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді висловлює щиру подяку співорганізаторам змагань, викладачам кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ Факультету природничих наук Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу: Хомину Володимиру Романовичу, Гоптарьовій Наталії Вікторівні, Палійчук Олександрі Володимирівні, Уграк Ліні Василівні, Медвідь Мар’яні Ігорівні та Галіпчак Христині Юріївні.

Складаємо подяку нашим Збройним силам України за те, що маємо змогу проводити заходи з підростаючим поколінням та жити у вільній країні.

Слава Україні!

Героям Слава!

Вітаємо! Дмитра Вороневича

завідувача відділом Івано-Франківського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, з прийняттям великого Таїнства Священства! 6 квітня, у Катедральному соборі Преображення Господнього Коломийської єпархії була звершена Божественна Літургія святителя Василія Великого, яку очолив Високопреосвященний Архієпископ Коломийський і Косівський Юліан. Під час цього благодатного богослужіння відбулося велике Таїнство Священства – рукоположення іподиякона Дмитра Вороневича у сан диякона. Бажаємо Вам добродію Дмитре кріпості духу, чистоти серця, натхнення в кожному слові й ділі та многая і благая літа!

 

Обласний конкурс молодіжних екологічних стартапів

03 квітня 2025 року проведено обласний конкурс молодіжних екологічних стартапів на базі Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (наказ ДОН від 27.02 2025 №112). Участь взяло 9 команд області, які презентували журі екологічні стартапи – інноваційні проєкти, в яких запропоновані креативні рішення місцевих екологічних проблем і які об’єднують мешканців населеного пункту (громади) у зміні ставлення до природи та розширюють межі екологічної стійкості територій. Дякуємо педагогам Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавста учнівської молоді (директор М. Косило) за допомогу в організації та проведенні Конкурсу.

Курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків

Великого значення у роботі щодо формування професійної компетентності керівників гуртків закладів позашкільної освіти  є  процес підвищення кваліфікації, який має свої особливості,обумовлені специфікою тих, хто навчається, — дорослих людей, які мають різний рівень освіти, життєвого та професійного досвіду. Так, з  20 по 31 січня  2025  року в online режимі  Івано-Франківським обласним державним центром  туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проводились курси підвищення кваліфікації методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого, національного та військово-патріотичного напрямів. Пройшли курсову перепідготовку 26  педагогічних працівників з Богородчанської, Верховинської,Дубовецької,Калуської, Коломийської, Косівської,Кутської,  Надвірнянської, Перегінської, Рогатинської, Рожнівської, Рожнятівської, Снятинської Солотвинської територіальних громад , Івано-Франківського обласного  дитячо-юнацького пластового центру та Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молодію Відповідно до навчально-тематичного плану для слухачів проведено навчання з восьми навчальних модулів, зокрема:

– Тенденції розвитку туристсько-краєзнавчої роботи в позашкільній освіти;

– Краєзнавча та пошуково-дослідницька діяльність;

– Методика екскурсійно-краєзнавчої діяльності;

– Музейна педагогіка в закладі освіти;

– Методика  туристсько-краєзнавчої роботи;

– Методика проведення масових туристсько-краєзнавчих заходів: змагань, зльотів, сходжень на вершини;

– Методика проведення спортивних туристських походів;

– Методика екскурсійно-краєзнавчої діяльності

У ході навчання з педагогами області ділилися своїми знаннями, практичним досвідом, методикою організації та проведення заходів з дітьми 14 лекторів, серед яких були  досвідчені педагоги-позашкільники, музейні працівники та науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, які  ознайомили слухачів курсів з нормативною базою позашкільної освіти , поділилися практикою організації та проведення позашкільної діяльності з туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів. Завершились курси тематичною дискусією з пошуку інноваційних методів та форм роботи для творчого, інтелектуального, фізичного, духовного розвитку дітей засобами туристсько-краєзнавчої діяльності, формування національно-патріотичних почуттів, яку провели Оксана Марковецька – методист лабораторії національно патріотичного виховання ІФОІППО та Галина Гафійчук – старший викладач кафедри теорії і методики навчання ІФОІППО.